<< Powrót do porad
Skąd pochodzą najdłuższe włosy dziewicze, słowiańskie? >>

Jak dbać o włosy i zachować gwarancję na włosy Beauty for You

Zasady pielęgnacji włosów przedłużanych oraz warunki gwarancji na włosy i łączenia Beauty-for-You

Porady w pigułce dla osób z przedłużonymi włosami (dostępne również na stronie internetowej beauty-for-you.com.pl):

Szczotkowanie

Koniecznie każdego wieczoru przed snem każda kobieta powinna starannie wyczesać włosy. Czynność ta jest analogiczna w działaniu i równie konieczna jak demakijaż twarzy. Szczotkując swoje włosy usuwamy z nich resztki kosmetyków do stylizacji, kurz i drobinki, które osiadają w ciągu dnia. Poza tym czesanie wygładza końce i pozwala zapobiec plątaniu. Długie włosy, szczególnie przedłużone, podczas snu powinny być związane - niweluje to gwałtowne, niekontrolowane szarpnięcia. Prawidłowo wykonana czynność, to szczotkowanie włosów tylko i wyłącznie profesjonalną szczotką do włosów przedłużanych i zagęszczanych. Czynność musi być wykonywana delikatnie, bez szarpania i gwałtownych pociągnięć. Należy obowiązkowo omijać łączenia - rozpocząć czesanie od końcówek i przesuwać delikatnie szczotkę do nasady włosów. Po zakończeniu można na same końce nałożyć kropelkę roztartego w dłoniach serum, które doskonale zamyka łuski włosów i nawilża je cennymi proteinami.

Mycie

Powinno być wykonywane w zależności od potrzeby, raczej nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu. Bardzo ważne - przedłużone pasma nie mogą być brudne, konieczne jest także regularne nakładanie masek i odżywek intensywnie regenerujących - włosy przedłużane, choć naturalne i piękne, są martwe i nie otrzymują substancji odżywczych ze skóry głowy. Najważniejsze jest nawilżanie. Wiadomo, że najbrudniejsza jest skóra głowy i włosy tuż przy niej. Aby ją dokładnie oczyścić, jedynie delikatnie masujemy ją okrężnymi ruchami, w taki sposób, by nie naruszyć łączeń. Używamy delikatnego szamponu pielęgnującego, polecamy profesjonalny kosmetyk bogaty w składniki myjące i odżywcze - szampon do włosów przedłużanych Beauty-for-You. Myjemy włosy pod prysznicem tak, by włosy opadały do dołu w linii prostej, zgodnie z tym, jak założone są łączenia. Regulujemy wodę - strumień nie powinien być zbyt obfity, a temperatura nie za wysoka - woda ciepła, lecz nie gorąca. Woda powinna padać z góry na głowę. Po zmoczeniu skóry i włosów nanosimy niewielką ilość kosmetyku tuż przy cebulkach, bardzo delikatnie masujemy - tylko głowę. Nie można plątać włosów, ani drapać skóry, spłukujemy powstałą pianę lejąc wodę z góry, w tym samym czasie przeczesujemy palcami włosy po długości. Nie trzemy, ani nie plączemy, ściekająca piana i delikatne ruchy przeciągania dłonią wystarczą. W razie potrzeby czynność powtarzamy. Nakładamy profesjonalną, intensywnie nawilżającą odżywkę/maskę - polecamy odżywkę do włosów przedłużanych Beauty-for-You - zawsze tylko i wyłącznie poniżej łączeń i czekamy zalecany czas, by zaktywizowała swoje działanie, następnie bardzo delikatnie spłukujemy. Czekamy chwilę, by woda ściekła swobodnie po pasmach, następnie osuszamy (nie trzemy) włosy miękkim ręcznikiem, pod żadnym względem nie można ich ciągać ani plątać. Na mokre włosy nakładamy kilka kropli roztartego w dłoniach serum intensywnie regenerującego, w szczególności polecamy serum Beauty-for-You lub eliksir Beauty-for-You. Suszymy włosy suszarką o chłodnym powietrzu lub jeżeli mamy czas pozwalamy im wyschnąć w temperaturze pokojowej.

Modelowanie

Włosy naturalne można kręcić na wałki, papiloty, używać prostownicy i lokówki. Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości włosy do przedłużania, to włosy martwe, nie otrzymują substancji odżywczych i składników mineralnych ze skóry głowy. Nigdy nie stosujemy zbyt wysokiej temperatury, w szczególności bezpośrednio przy łączeniach. Zawsze przy wystawieniu włosów na działanie wysokiej temperatury (lokówka, prostownica), stosujemy kosmetyk ochronny, który zapobiegnie nadmiernemu przesuszeniu pasm. Włosów nie szarpiemy, nie plączemy i nie nagrzewamy zbyt intensywnie.

Pamiętajmy - od tego jak będziemy dbać o przedłużone włosy i jakich kosmetyków będziemy używać zależy żywotność i estetyka naszej nowej fryzury.

Klinika Włosów

Zadwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę

ul. Alfreda Dauna 44
30-629 Kraków

Pokaż telefony

Zapytania ogólne:
Tel: +48 508-091-281

Recepcja Kliniki Włosów:
Tel: +48 669-715-663
Tel: +48 508-091-281

Zastanawiasz się nad przedłużenim włosów, a może już to zrobiłaś?
Odwiedź naszą stronę porady i dowiedz się więcej.

Porady