<< Powrót do porad
Na co uważać przy przedłużaniu włosów >>

Jakie włosy do przedłużania?

Dobór odpowiednich włosów do doczepienia jest jedną z kluczowych kwestii, jakie należy rozważyć przed zabiegiem zagęszczania lub przedłużania włosów. Jeżeli włosy wybierasz sama, poradź się sprzedawcy lub koleżanki z doświadczeniem, gdyż niestety, ale łatwo możesz pomylić rodzaj zamawianych włosów, a nawet możesz zostać oszukana. W przypadku dobierania włosów przez certyfikowaną stylistkę lub w renomowanym salonie, zdaj się na doświadczenie profesjonalisty i dobierz włosy w trakcie konsultacji.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu najlepszych dla siebie włosów? Przede wszystkim jakość, i tak, za jakość płacimy, tzn. nie oszukuj się, że może ktoś akurat taniej sprzedaje coś, za co może dostać dużo więcej pieniędzy – niska cena włosów do przedłużania od razu powinna dla Ciebie oznaczać zapalenie czerwonej lampki i przynajmniej sprawdzenie komentarzy na Internecie odnośnie danej firmy.

Po drugie, zastanów się lub poradź stylistki, jaka metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Obecnie można przedłużyć i zagęścić włosy na kilkadziesiąt metod, mniej lub bardziej różniących się od siebie. Dobranie metody „na zimno”, z relatywnie dużymi łączeniami, nie będzie dobrym pomysłem dla blondynki z cienkimi, delikatnymi włosami – należy raczej wybrać jedną z metod na ciepło lub najnowszych, najdelikatniejszych i najbardziej zaawansowanych. W drugą stronę, jeżeli masz silne, gęste, zdrowe włosy, a chcesz mieć ich po prostu więcej i dłuższe, a kwestia finansowa jest dla Ciebie istotna, nie ma sensu przepłacać – wybierz np. mikroringi, albo metodę easy-loop.

Długość włosów, to kolejna kwestia do rozważenia. Tutaj filozofii nie ma – wybierasz tak długie włosy, jakie chcesz mieć po zabiegu – 40cm – do łopatek, 50cm – do pasa, 60cm – do pośladków (dla osoby o wzroście 155-175cm). Należy tylko pamiętać, że jedne włosy są cieniowane, a inne równej długości. Te cieniowane integrują się lepiej z własnymi włosami bez potrzeby cieniowania przez fryzjerkę, a te jednolitej długości umożliwiają osiągnięcie gęstych końców włosów na maksymalnej długości, ale najczęściej użycie takich włosów oznacza konieczność cieniowania.

Kolor dobieraj zawsze w naturalnym świetle do końcówek włosów, nie do nasady, gdyż zależy Ci na tym, aby włosy doczepione nie odróżniały się od Twoich. W tym celu styliści posługują się próbnikami kolorów.

Ilość włosów, jakie potrzebujesz nigdy nie jest łatwa do określenia przy pierwszym przedłużaniu włosów. Włosy sprzedawane i zakładane są na gramy, na kitki, na pasemka, na taśmy, na zestawy, itp. Każda osoba ma inną gęstość włosów, inną linię włosów, długość przed zabiegiem, jak również odmienne oczekiwania. Z tego względu nie da się precyzyjnie z góry określić ilości potrzebnych włosów, aby zagęszczenie, czy przedłużenie włosów dawało widoczny dla noszącej osoby efekt, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Jakimś odniesieniem mogą być następujące ilości:

zagęszczenie włosów(zwiększenie gęstości włosów, objętości fryzury, wyrównanie końcówek) – 50-75 pasemek lub 25-50g włosów lub 10 kanapek

przedłużenie włosów(lekkie zwiększenie gęstości włosów, wydłużenie końcówek o 10-15cm) – 100-125cm lub 60-90g włosów lub 20 kanapek

przedłużenie z zagęszczeniem włosów(„efekt burzy włosów”, wydłużenie końcówek o 20cm i więcej) – minimum 150 pasemek lub 100g włosów lub 30 kanapek

Podsumowując – jeśli masz taką możliwość, przy przedłużaniu włosów, skorzystaj z porady doświadczonego stylisty. Jeśli wyboru dokonujesz sama, unikaj eksperymentów, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje własne włosy, „okazji za pół ceny” oraz włosów z niesprawdzonych źródeł. Zrób sobie przyjemność – noś piękne włosy.

Tomasz, Zespół Beauty-for-You

Klinika Włosów

Zadwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę

ul. Alfreda Dauna 44
30-629 Kraków

Pokaż telefony

Zapytania ogólne:
Tel: +48 508-091-281

Recepcja Kliniki Włosów:
Tel: +48 669-715-663
Tel: +48 508-091-281

Zastanawiasz się nad przedłużenim włosów, a może już to zrobiłaś?
Odwiedź naszą stronę porady i dowiedz się więcej.

Porady