<< Powrót do porad
Jak dbać o włosy i zachować gwarancję na włosy Beauty for You >>

Na co uważać przy przedłużaniu włosów, żeby nie zniszczyć własnych włosów?

Przedłużając włosy, albo zagęszczając włosy po raz pierwszy, mamy obawę o to, czy własne włosy po ściągnięciu włosów doczepionych nie będą zniszczone. Poniekąd słusznie. Ryzyko zawsze istnieje, tak samo jak w przypadku standardowej wizyty u fryzjera – czy wyjdzie kolor, czy włosy będą dobrze ścięte, czy efekt finalny po uczesaniu będzie się podobał. Dlatego tak jak w przypadku fryzjera, stylistę do przedłużania włosów wybiera się „na lata”.

Wybierając stylistę przedłużającego włosy, zwróć uwagę przede wszystkim na opinie o nim oraz na doświadczenie, czyli: przeglądnij Internet, sprawdź gdzie ta osoba pracowała i pracuje, na jakich metodach przedłużania włosów wykonuje zabiegi, jakie ma certyfikaty i na jakich markach pracuje. Podejmując decyzję o wyborze stylisty, możesz zdecydować się na zabieg w salonie, albo tzw. mobilną stylistkę. Wybór tej drugiej ma tą zaletę, że zazwyczaj będzie taniej i będzie bardziej elastyczna odnośnie terminu. Jeśli zdecydujesz się na zabieg w salonie, otrzymujesz gwarancję na zabieg, możliwość wykonania kompleksowej usługi na Twoich włosach – mycie, koloryzację, przedłużenie i zagęszczenie włosów, strzyżenie i wymodelowanie oraz pewność, że Twój stylista nagle nie „zniknie”, kiedy będziesz miała jakiś problem z włosami, albo będziesz potrzebowała wykonać kolejny zabieg.

Aby zabieg poprawiający wygląd, gęstość i długość włosów był bezpieczny, należy dobrać odpowiednią metodę dla danej osoby, danego rodzaju włosów oraz oczekiwań. Jeśli włosy chcesz zrobić na krótki czas, raczej nie decyduj się na metody najbardziej wytrzymałe, tylko na najmniej inwazyjne – takie, które będzie łatwo ścignąć po krótkim czasie – np. metodę taśmową skin-weft,, tzw.„kanapkową”, albo easy-loop. Jeśli jest to pojedyncza okazja, np. sesja zdjęciowa, metoda clip-on, czyli taśmy na klipsach też może okazać się dobra. Należy tylko pamiętać, żeby nie nosić włosów na klipsach non-stop – klipsy zakładane przez kilka miesięcy w tych samych miejscach mogą spowodować uszkodzenie włosów.

Jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne – wybierz najdelikatniejszą metodę o najmniejszych łączeniach (np.LASER EXTEND, Infralight). Unikaj stosowania grubych pasm, gdyż mogą spowodować nadmierne obciążenie Twoich włosów. Aby osiągnąć pożądany efekt wizualny i jednocześnie, aby noszenie włosów przedłużanych pasemkami było w 100% bezpieczne, do zagęszczenia włosów (zwiększenia objętości) powinnaś zastosować 50-75 pasm o gramaturze 0,4-0,8g, do przedłużenia o 10-15cm około 100-125 pasemek, a do przedłużenia z zagęszczeniem i osiągnięcia burzy włosów – minimum 150 pasemek. Im cieńsze i słabsze masz własne włosy, tym lżejsze pasemka powinnaś zakładać.

Wreszcie należy wspomnieć o jakości włosów do przedłużania. Aby długo cieszyć się nienaganną fryzurą i uniknąć plątania się włosów doczepionych, zawsze zakładaj najwyższej jakości włosy do przedłużania z pewnego źródła. Godne polecenia są w szczególności włosy dziewicze, włosy słowiańskie, włosy Balmain Hair, włosy Beauty-for-You, włosy Hairdreams.

I na koniec jeszcze jedna istotna kwestia – nie noś włosów przedłużanych dłużej, niż zaleca stylista – lepiej ściągnąć włosy trochę za wcześnie, niż trochę za późno. Jeśli „przenosisz” włosy doczepiane zbyt długo, narazisz swoje własne włosy na splątanie między skórą głowy a łączeniami.

Tomasz, Zespół Beauty-for-You

Klinika Włosów

Zadwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę

ul. Alfreda Dauna 44
30-629 Kraków

Pokaż telefony

Zapytania ogólne:
Tel: +48 508-091-281

Recepcja Kliniki Włosów:
Tel: +48 669-715-663
Tel: +48 508-091-281

Zastanawiasz się nad przedłużenim włosów, a może już to zrobiłaś?
Odwiedź naszą stronę porady i dowiedz się więcej.

Porady